PROGRAMUL ZILEI DE VINERI, 11 IUNIE, DE LA FACULTATEA DE BIOLOGIE SI GEOLOGIE

11 iunie 2021, interval orar 18-21

Alumni FBG: bridges & perspectives – Meet & greet online event

ALUMNI DAYS UBB cuprinde o serie de evenimente prin intermediul cărora ne dorim să dinamizăm relația dintre universitate/facultate, alumni și studenții actuali, iar acest eveniment organizat de Facultatea de Biologie și Geologie își propune să aducă la aceeași “masă” absolvenții, cadrele didactice și studenții actuali pentru discuții privind rolul absolvenților în comunitatea facultății.

Ne dorim să identificăm împreună:

• ce tipuri de contribuții pot aduce alumni pentru studenți (internshipuri/shadowing/practici/burse/seminarii ș.a.m.d)
  • cum și ce ar trebui adaptat în actuala programă pentru un start în carieră adaptat nevoilor pieței
  • idei/direcții de cercetare & schimburi de bune practici
  • extra: amintiri din studenție

Când are loc?

11 iunie 2021, interval orar 18-21 (ora locală România)

Unde?

Online, Zoom (link-ul va fi transmis cu 2-3 zile înainte)

Tematica discuții se va concentra pe modalități în care absolvenții se pot implica în comunitatea UBB prin schimburi de bune practice/idei ș.a.:

1. Spune-ne puțin despre tine
  2. Test fulger: 2-3 lucruri care îți amintesc de FBG (slido+discuții)